Author Archives: np7061_wordpress

Arseni Palu mälestussõit 18.08.2018

Wana-Kolga Tsiklitall korraldab käesoleva aasta 18. augustil legendaarse eestikeelse mootorrattaõpiku koostaja Arseni Palu mälestuseks ühissõidu koos mälestusmärgi paigaldamisega tuntud “Palu Piibli” autori kodukohas Karulas, Valgamaal.

Üritusest osa võtma on oodatud kõik, kelle jaoks Arseni Palu poolt ajavahemikus 1950- 1976 erinevate pealkirjade all ilmunud mootorrataste tööpõhimõtet, ekspluatatsiooni ja remonti ning sõidutehnikat käsitlev raamat on olnud nii praktiliseks kaaslaseks kui ka inspiratsiooniallikaks.

Mootorrataste tüübi ja vanuse osas ei ole osalemiseks seatud piiranguid (samuti ei ole mootorrattaga osalemine eeltingimuseks).

Täpsem ürituse kava ja osalemist puudutav info on peagi leitav siin ja Wana-Kolga Tsiklitalli Facebook lehel.
Lisainfo: info@tsiklitall.ee ; T: +372 505 6985

Classic Riders Winter Rally 2018

Classic Riders Winter Rally 2018

Seekordne, järjekorras viies Classic Riders Winter Rally toimus tavapäraseks saanud kohas ja väljakujunenud formaadis 16-18.02.2018. Meiepoolne esindatus oli igati korralik. Osa võtsid Jaan, Kristo, Leena, Michael, Tarvo, Sulev, Karl-Erik, Reilika, Meelis, Raul, Riin, Fred (kokku 6 tsikliga). Kui talvistele üritustele transporditakse tehnika üldjuhul kohale, siis seekord otsustasid Karl-Erik ja Fred katsetada sõitmist talvistes oludes ja liikusid Tsiklitallist Laagnasse kahe K750 tüüpi tsikliga. Ettevõtmise kordaminekut toetas Karl-Eriku külgkorvis Reilika ja saateautoga Meelis (kui pimedal ja libedal maanteel tõesti midagi viltu peaks minema). Start kl 6:30 Tartust ja kohale jõuti õigeks ajaks viperusteta. Selleaastane programm sisaldas Narva kindluse külastust, tavapärast metsasõitu koos väga maitsva lõunaga lõkke ääres ning tavapäraseid võistlusi Laagna järve jääl. Kui külgkorviga tsiklid võistlesid esikohtade pärast, siis soolod püstijäämise nimel. Meie “lapsmootorrattaga” (Moskva 125) Sulevil õnnestus ühel korral kellestki mööda sõita ja soolo-raskemootorrattaga (K750) Fredil õnnestus ühel ringil mitte kukkuda. Kristo ekipaažil õnnestus pikali käinud Raulist mitte üle sõita ja seejärel pidada minivõistlus lumehangeda – meie võitsime. Karl-Eriku ekipaaž pidas visa võitluse miilitsavärvides külkaga mitmes võidusõidus – meie võitsime. Üritusel leidis aset ka paar vahejuhtumit, mis olid küll õnnelikud, kuid tuletasid meelde, et tähelepanelikkus ja ohutus on olulised ka esmapilgul aeglaste ja rahulike vanatsiklitega liiklemisel. Praktiline nõuanne lumes sõitmiseks: rehve tühjemaks lastes ei tasu sellega liialdada, sest kui rehv velje peal pisut ringi tõmbab, võib see ventiili juurest lohvi kergesti lõhkuda, nii juhtus vähemalt kahe tsikliga. Samas on hea meel tõdeda, et kõik Tsiklitalli tsiklid toimisid laitmatult ka sellel üritusel. Sõidupäeva järgne saun ja meeleolukas ühine õhtusöök kosutasid keha ja andsid võimaluse päeva muljeid ja emotsioone jagada, nii nagu ikka.

Mõned fotod uuenevas galeriis

 

Tänud korraldajatele!

Kirjutas Fred, Fotod Tsiklitalli liikmed

Tsiklitalli sügissõit 2016

20.-21. august 2016 toimus W-K Tsiklitalli sügissõit.Suund viis meid seekord põhja, nimelt Lääne-Virumaale. Teepeal külastasime Jõgeva sõjaajaloolist muuseumi Pommiauk. Kohapeal tehti meile väga korralik giiditeenus Pommiaugu asutaja poolt. Seejärel põristasime Koeru alevikku keha kinnitama. Kui vatsad said rebestatud, võtsime suuna Rakvere kaubanduskeskusesse, et õhtul oleks midagi veel süüa ja juua. Päev lõppes Mõedaka spordibaasis, kus siis toimus tants ja trall. Aga see ei olnud veel kõik. Kasutada saime ka spordibaasi lähedal olevat ATV rada, mis oli loodud nagu sõrm sõbra p___e, MV750 (korviveoline motikas) ja teiste Izevski mootorrataste mängumaaks.

Järgnev päev viis meid aga hoopis Ida-Virumaa metsade vahele ja leidsime ennast lõpuks Avinurmest, kus sai tehtud põnev rongisõit 178,5 meetrisel kitsarööpmelisel raudteel. Külastasime ka kohalikku Puiduaitta, kus nii mõnigi oma eurod jättis. Tagasitee lookles mööda Jõgevamaa tundmatuid radu. Korra avastasime, et oleme kellegi hoovi sattunud aga see ei murdnud meid ja kadusime sealt. Elistveres tegime mõned jäätised ja kodune Tartu ja Nõo ei olnud enam kaugel.

(kirjutas: Tarvo)

Link Tsiklitall galeriisse

Tsiklitalli sügissõit 2014

Tsiklitalli traditsiooniline sügissõit toimus sel aasta 20.-21.09.2014.
Sihtkohaks Haanjas asuv Kaldemäe turismitalu (kaldemae.ee) ja seal asuv vanade mootorrataste muuseum. Traditsiooniline start Tsiklitallist, kaubandusvõrgust vajalike produktide soetamine Otepäält ning seejärel mööda väiksemaid teid Haanjasse. Teele jäi ka sügissõitude lahutamatu osana väike piknik ja seente korjamine teeäärsest metsast, saak oli ootuspärane.
Kaldemäel tutvusime vanade mootorrataste väljapanekuga, panime rariteetsed tsiklid proovile künklikel metsaradadel, nautisime sauna, klubi peakoka juhtimisel valmistatud rikkalikku õhtusööki ning head seltskonda.

Erilised tänud:
Kaldemäe turismitalu;
Eriliselt hea ilm;
Tavapäraselt hea seltskond;
Vastutulelik teenindus Maantemuuseumis;
Ainult üks väike tehniline viperus tagasiteel.
ca 200 km mõnusaid Lõuna-Eesti teid

Fotod Tsiklitalli Galeriis