Moto- ja Vanavara Päev 2014

Järjekordne Moto- ja Vanavara päev on toimunud!

Fotomaterjal Tsiklitalli Galeriis

2014 üritus tegi kummarduse militaarsetele mootorratastele ehk “sõjarditele”.
Kõikvõimalikke prognooside kiuste otsustas vihmataat vaherahu pidada ja traditsiooniline vanavara laat ning vanade mootorrataste väljanäitus said teoks ideaalilähedastes oludes. Ja oli mida vaadata ! Kolm Zündapp KS750 ühel ja samal üritusel ei ole just igapäevane nähtus. Lahinguvälja mitmekesistasid BMW R-75, BMW R-35, M-72, Harley-Davidson 42WLA, Indian 741B, DKW NZ-350, BSA M20 jne., kõik viimase ilmasõja päevilt. Lisaks veel endise idabloki ja muu maailma sõjaratsusid hilisematest kümnenditest.

Tribunali otsuse alusel hõivasid seekordse restaureerimiskonkursi poodiumi eranditult militaarmootorrattad –  head külalised Eestist, Lätist ja Venemaalt:

1. koht : Vello Närep (K-750V, 1961);
2. koht : Aleksei Popov (Zündapp KS750, 1944);
3. koht : German Lemeš (M-72, 1943).

Laada ja konkursi lõppedes suunduti motoriseeritud paraadmissioonile, kolonn koosnes rohkem kui neljakümnest raske- ja kergvanatehnika ühikust. Vahepeatuse ajal maitsti sõdurisuppi Wana-Kolga helerohelisest väliköögist, kus kokkutulnud said muuhulgas imetella korraldajaklubi Vastupanuvõitluse- ja Metsavarumise Peaspetsialisti (VMP, alias „Tupsuke“) filigraanset kulbivalitsemist. Keha kinnitatud, võisteldi vabahoo-laskumisel pikima veeremisdistantsi ja hiljem täisgaasil mäkketõusu kiireima aja peale. Taktikalisel allalaskmisel saatis edu Valga motoklubi Last Chance võistkonda Janno Kiiseri juhtimisel kes otsustasid kallakut massiga forsseerida, järgnesid Veljo Jõemaa ja Rain Laaser. Kui vabaveeremisel olid jõujooned silmaga tuvastatavad siis tipu vallutamisel heideldi sekund-sekundis, mootoritele armu andmata. Nii nagu möödunud korralgi, osutus nobedaimaks Rein Kadaja (Jawa 360). Seevastu teine koht läks kolmikjagamisele ja võistkond Sten & Co (K-750M), Veljo Jõemaa (Jawa 634) ja Rain Laaseri (miilitsa-Ural) vahel, kes tuiskasid üle finišijoone identsete aegadega.

Edasi viis maanteelint osalejad külastama Rõngu Pillimuuseumi ja seejärel Võrtsjärve-äärsesse Vehendi Motelli kus iga vabatahtlik sai end proovile panna sõjalis-sportlikul jõukatsumisel. Kindlaimat laskurikätt ja täpseimat granaadivalitsemist demonstreeris Narva-Jõesuu Classic Riders rühmituse võitleja Anatoli Lavrentjev, kes suutis haaravas finaalduellis Wana-Kolga Tsiklitalli esindaja selja prügiseks teha. Õhtu edenes söömaaja, rohkem- ja vähemkarastavate jookide, kõigi eesrindlaste meelespidamise ning iga-aastase viktoriiniga. Sarnaselt muudele võistlustele, oli ka vaimuhiiglaste järjestamisel ootamatuid raskusi : esikolmiku moodustanud võistkonnad – „Riga-Piter“,  „Molkud“ ning „Jaan & Naised“ – saavutasid kõik võrdse, esikoha väärilise tulemuse. Üldpidustused päädisid tasavägiste koordinatsiooniharjutustega legendaarse Onu Bella alias Tseremooniameistri juhatusel kulgenud retro-hard-sült-folk-rokk-diskol.
Üldisesse meepotti sigines seekord aga oluline kogus tõrva, mida EI SAA maha vaikida. Motelli omaniku olematu suhtlusoskus, paranoilisus ja matslikus rikkusid üsna mitmete peokülaliste õhtu. Lisaks kostitati probleemi arutama ja klaarima läinud naisterahvast väljenditega mis absoluutselt trükimusta ei kannata. Detailidesse ei hakka laskuma aga sealsel „pildil“ on midagi totaalselt valesti. Wana-Kolga Tsiklitalli heasoovlik nõuanne : VÄLTIGE SEDA ASUTUST !

Tsiklitall tänab kõiki üritusel osalenuid, Teiega oli tore !

Tsiklitall tänab Rõngu Pillimuuseumi !

Kohtumiseni sellesuvistel vanatehnikaüritustel !