MB750 Projektipäevik

PILDID GALERIIS ÜHEST NÄIDISRATTAST

PILDID GALERIIS TSIKLITALLI PROJEKTIST

Talviselt (2013) Lodz’i laadalt tagasi tulles oli sellistel meestel nagu Jaan, Marek, Kristo, Olavi tekkinud mõte, et klubis võiks käivituda projekt, kus koos ehitatakse võimekad, mõistlike ekspluatatsioonikuludega ja lõppmaksumusega tsiklid.

Kuna Klubiliikmetele on seisma jäänud suurel hulgal vene “emmiliste” erinevaid detaile ja juppide saadavus ning hinnad on mõistlikud, saigi langetatud otsus- MB750M. Tsiklid ehitatakse 1973 a ülemineku variandina kus kasutusel on korvivedu, difrilukk ja tagurpidikäik.

Paraku nii nagu vene asjadega ikka on kõvasti otsimist ja uurimist milline see päris õige komplektsus ikkagi on, sest modifikatsioonide üleminekud ei ole konkreetsed.

Üldine pilt planeeritavast tulemusest:

Üks keerulisemaid detaile selle projekti juures on korviraam kuna see on erinev tsiviil variandist ja neid on ka vähe säilinud, seega tuleb alustada sellest:

Projektiga ühinesid järgmised klubiliikmed: Jaan; Kristo; Marek; Olavi; Meelis; Fred; klubile lähedal seisev Marek.

Veebruari keskpaigaks on aukartust äratav kogus tsiklidetaile leidnud tee klubiruumi.

Korviraami kontseptsioon on nüüd paigas ja 13.03 õhtul demonstreeris Jaan korviraami konduktorit ja tulemust millega ta vahepeal valmis oli saanud:

Nagu piltidelt nähtub süüvib kolleegium igasse detaili täie tõsidusega, sest eesmärgiks on saavutada audentne tulemus.

Jaani eeskujust innustatuna lõikusid Meelis ja Fred kohe samal nädalavahetusel oma korviraamid juppideks:

03.04.2013 esimesed raamid hakkavad ilmet võtma ja 10.04.2013 on esimesed korviraamid jõutud sama kaugele kui Jaani eeskuju:

Vahepeal on metallitöökotta töösse antud ka korviraami tagumise osa torude painutus ning tagumiste pukside, risttala tellimus, mille valmistamiseks on vaja spetsiifilisi tööpinke. Sellest tulenevad esmased arvutuslikud kulud: rakised+juurutuskulu- 300€+ km (projektipõhine); Teenus 70€+km raami kohta. Lisandub toru maksumus mille organiseerime ise.